Relacja po Kręgu Diecezjalnym

4 lutego br. w Pelplinie odbyło się kolejne w tym roku formacyjnym spotkanie kręgu diecezjalnego.

Tym razem plan spotkania miał charakter pożegnalno-powitalny.

Spotkanie otworzyła i powitała wszystkich nowa para diecezjalna Genia i Krzysztof Wieccy.

Ustępująca para diecezjalna Basia i Henio Urbańscy dokonali podsumowania swojej 5-letniej posługi dla wspólnoty DK. Jak obliczyli, w tym okresie czasu przejechali ponad 19 500 km. W kilu zdaniach omówili swoje przedsięwzięcia oraz podziękowali parom rejonowym za współpracę i wsparcie modlitewne. Minioną kadencję podsumował również ustępujący moderator diecezjalny ks. kanonik Wincenty Pytlik, który

przybliżył nam tematykę procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Krąg diecezjalny z radością powitał nowego moderatora diecezjalnego DK ks. Łukasza Wiesieckiego z Gdańska. Ks. Łukasz w kilku zdaniach przedstawił swoją osobę oraz swoje zamierzenia względem wspólnoty. Na ręce par rejonowych przekazał list do całej wspólnoty DK w diecezji pelplińskiej.

Obecne na spotkaniu pary rejonowe podzieliły się swoimi radościami i troskami, wynikającymi z pełnionej posługi. W kilku zadaniach zaprezentowała się nowa para rejonowa dla rejonu tczewskiego – Teresa i Wojciech Szramowscy. We wszystkich wypowiedziach dominowała radość, wynikająca z dokonanych wyborów, począwszy od szczebla rejonowego poprzez diecezjalny a na krajowym kończąc. Ponadto nowa para diecezjalna oraz para lęborska i bytowska podkreśliły jednomyślnie radość z faktu przeżycia rekolekcji w Rościnnie, które prowadziła obecna para krajowa Kasia i Paweł Maciejewscy wraz z obecnym moderatorem krajowym ks. Tomaszem Opalińskim.

W części modlitewnej rozważaliśmy Słowo Boże (Hbr 12,4-7.11-15)) oraz 1 tajemnicę chwalebną różańca Zmartwychwstanie Pana Jezusa z dopowiedzeniami.
Część trzecia zdominowana została planem pracy jaki nowa para diecezjalna zaproponowała na najbliższy okres czasu.

Omówiono udział przedstawicieli DK w zbliżającej się Kongregacji Odpowiedzialnych w Częstochowie. Przedyskutowano terminy rekolekcji, jakie planowane są w Pelplinie. Krąg zdecydował, aby odbyły się głównie ORAR-y w terminach 7-12 lipca br. oraz 11-16 sierpnia br. Szczegóły będą podane w komunikatach do par rejonowych oraz na stronie diecezjalnej. Omówiono również wiosenny DDSA (Diecezjalny Dzień Skupienia Animatorów), który miałby odbyć się 7 marca br. Obecnym na spotkaniu przekazano również apel o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie.

Ufni, że w każdej sytuacji Bóg udzieli pomocy i na tę pomoc trzeba liczyć, wspólną modlitwą oraz błogosławieństwem ks. Łukasza spotkanie zakończono.

Lucyna i Wojtek

Galeria zdjęć