Nowy moderator diecezjalny DK

Moderator diecezjalny DK - ks. Łukasz WisieckiKs. biskup Ryszard Kasyna powołał do pełnienia posługi moderatora diecezjalnego DK ks. Łukasza Wisieckiego, posługującego obecnie w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Gdańsku.


Módlmy się o światło Ducha Świętego i pełnię Jego darów dla ks. Łukasza. Życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej na tej odpowiedzialnej drodze posługi na rzecz Domowego Kościoła.
Sługo Boży Franciszku wstawiaj się za nim.

Lucyna i Wojtek
para rejonowa

Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu jaki ks. Łukasz skierował do całej wspólnoty DK w diecezji pelplińskiej:

KOCHANI MAŁŻONKOWIE
WSPÓLNOTY DOMOWEGO KOŚCIOŁA DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ

Cieszę się ogromnie, że otrzymałem od Boga dar służenia jako Moderator Diecezjalny Waszej – Naszej Wspólnocie. Jestem i wzruszony, i onieśmielony, i podekscytowany i szczęśliwy. Nie ukrywam, że małżeństwo i w ogóle rodzina to moja największa duszpasterska miłość, wszak to właśnie rodzina jest najważniejszą ze wspólnot, w której dla człowieka wszystko się zaczyna.

Pragnę Wam służyć i po prostu być z Wami, umacniając Was Bożym słowem i błogosławieństwem. Proszę, żebyście mnie przyjęli do Waszej małżeńsko-rodzinnej szkoły miłości, w której staję nie tyle w postawie nauczyciela, ile przede wszystkim pokornego ucznia, wsłuchującego i wpatrującego się z uwagą i zatroskaniem w Wasze małżeńskie zmagania na drodze do Królestwa.

Ruszam zatem w modlitewnej i formacyjnej sztafecie razem z Wami i dla Was, prosząc, aby nikogo z nas w tym biegu nie zabrakło. Chcę dobiec do Waszych Rejonów, abyśmy mogli wspólnie się pomodlić, porozmawiać, pośmiać się, a czasem może i zapłakać… Jedno jest pewne, tylko razem we wspólnocie możemy w tych naszych zawodach wystąpić, bieg ukończyć, ustrzec miłości i wiary…

Z modlitwą i sercem
Wasz moderator
ks. Łukasz Wisiecki

Ks. Łukasz Wisiecki – kapłan diecezji pelplińskiej, święcenia przyjął 29 maja 2011 roku w Bazylice Katedralnej w Pelplinie. Jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ostatnie trzy lata był wikariuszem w Starogardzie Gdańskim i moderatorem rejonowym Rejonu Tczewskiego DK. W Starogardzie zainicjował powstanie dwóch kręgów DK.

Od 12-ego roku życia związany jest z Ruchem Światło-Życie, także dzięki Rodzicom, którzy formowali się w kręgu DK. Jest – jak sam mówi – „dzieckiem” oazowej wspólnoty, bowiem to właśnie dzieło ks. Franciszka Blachnickiego miało decydujący wpływ na jego osobowość i wybór kapłańskiej drogi. Wielokrotnie powtarza, że to szczególnie małżeństwa i rodziny są jego największą duszpasterską miłością. W Krucjacie Wyzwolenia Człowieka jest od 2007 roku.

Od kilku miesięcy – z posłania Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny – jest studentem filologii klasycznej na Uniwersytecie Gdańskim. Stąd obecnie mieszka i posługuje w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Gdańsku.